Zakonnik modli się przed wizerunkiem Krzyża - Kościół w Tropiu

2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
    • W poniedziałek: Święto św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego.
    • We wtorek: Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, współpatronki Europy.
    • W środę: Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
    • W czwartek: Święto św. Klary z Asyżu, dziewicy.
    • W sobotę: Święto NMP Kalwaryjskiej. O godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie.
  3. Zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną do udziału w corocznej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która będzie miała miejsce jutro, 8 sierpnia, w godz. 6.00 – 12.00 na placu kościelnym.
    Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata (Zambii, Kamerunie, Kenii) oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie).

Matka Boska Anielska - Salwator - Kaplica Św. Małgorzaty

2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
    • W poniedziałek: wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i dra Kościoła.
    • We wtorek: Uroczystość NMP Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu za pobożne nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    • W czwartek: wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, oraz pierwszy czwartek miesiąca.
    • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa, o 18.30 Msza Święta w intencji misji i misjonarzy.
    • W sobotę: Święto Przemienienia Pańskiego oraz pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza Święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic.

Matka Boska - Bodzętyn

2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
    • W poniedziałek: Święto św. Jakuba, Apostoła.
    • We wtorek: wspomnienie Św. Rodziców NMP – Joachima i Anny.
    • W piątek: wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.
  3. Jutro po Mszy świętej wieczornej na placu kościelnym i wzdłuż pobliskich ulic odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych ku czci św. Krzysztofa – patrona podróżujących. Serdecznie zapraszamy.

Stygmatyzacja Św. Franciszka - La Verna -  „Franciszku, idź i odbuduj mój Kościół, gdyż cały popada w ruinę!”

2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
    • W poniedziałek: wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
    • W czwartek: wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i DK.
    • W piątek: Święto św. Marii Magdaleny.
    • W sobotę: Święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy.

Jezus niesie krzyż - Kalwaria Zebrzydowska - Dróżki

2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
    • W poniedziałek: Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
    • We wtorek: wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
    • W środę: wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
    • W piątek: Święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
    • W sobotę: wspomnienie NMP z Góry Karmel (Szkaplerznej).
  3. Pragniemy przypomnieć, że w miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu – w naszej Świątyni nie ma Mszy Świętych w dni powszednie o godz. 7.30, a w niedziele o 13.15. Kancelaria parafialna jest czynna tylko popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00 – 18.00.

Kancelaria Parafialna czynna
w godz. 9.00-10.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia) i 17.00-18.00