Zesłanie Ducha Św. Na Matkę Boską i Apostołów - Bodzentyn - Kościół Św. Ducha

1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
    • W poniedziałek: Święto NMP, Matki Kościoła.
    • We wtorek: O godz. 18.30 szósty dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy z kazaniem nowennowym.
    • W czwartek: Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
    • W piątek: wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  3. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy kobiety z Parafii do niesienia feretronów podczas procesji eucharystycznych w naszej Świątyni. Ten piękny zwyczaj ma w Polsce bardzo bogatą tradycję, która dziś niestety powoli zanika. Niesienie feretronów podczas ważnych uroczystości to wyraz szczególnej służby Bogu i Kościołowi, wzór dla młodych pokoleń oraz wyjątkowe świadectwo wiary. Wszystkie Panie, które chciałyby w ten piękny sposób zaangażować się w życie Parafii, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  4. Dziś po Mszach świętych przedstawiciele Parafii kwestują na potrzeby bieżące naszej Świątyni i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary pragniemy złożyć z serca płynące „Bóg zapłać”.
  5. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Teresa Szmidt, śp. Krzysztof Tytko oraz śp. Monika Mędela. Wieczne odpoczywanie…
  7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej na cały rozpoczynający się tydzień.