Święta Teresa od Dzieciątka Jezus - Klasztor w Czernej

1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
    • We wtorek: wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera.
    • W środę: wspomnienie św. Wacława, męczennika.
    • W czwartek: Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
    • W piątek: wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i dra Kościoła.
    • W sobotę: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła. Na ten dzień przypada również pierwsza sobota miesiąca: od godz. 9.00 kapłani udadzą się do Chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17.45 różaniec, o 18.30 Msza Święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca.
  3. Nabożeństwa różańcowe w naszej Świątyni będą sprawowane przez cały październik w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o 19.00.
    Różaniec poprowadzą:

Figura Jezusa - Coimbra - Portugalia - Klasztor Santa Cruz

1. O godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
    • We wtorek: wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy..]
    • W Środę: święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
    • W piątek: wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana.
  3. Zapraszamy chłopców, którzy chcą zasilić szeregi ministrantów do zgłaszania się w zakrystii i zapisywania się u opiekuna o. Piotra Balcerzaka.
  4. W dzisiejszą niedzielę po Mszach Świętych przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować na dalsze potrzeby remontowe Świątyni i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary pragniemy złożyć serdeczne „Bóg zapłać”.

Krzyż - Kościół Św. Józefa - Kraków

1. O godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne
  2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
    1. We wtorek: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp i doktora Kościoła.
    2. W Środę: święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
    3. W czwartek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
    4. W piątek: wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
    5. W sobotę: Święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu.

Matka Boska Fatimska - figura obok węgierskiej Drogi Krzyżowej -  Miejsce objawień Maryji

1. Dziś po Mszach Świętych Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych prowadzi kwestę na rzecz swoich podopiecznych. Przed kościołem można także zakupić przedmioty z ceramiki wykonane przez osoby niepełnosprawne. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.
  2. O godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
    • W czwartek: Święto Narodzenia NMP.
    • W piątek: wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.
  4. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
    • dla klas VI – we wtorek o godz. 17.00;
    • dla klas VII – w środę o godz. 17.00;
    • dla klas VIII – w czwartek o godz. 17.00.

Matka Boska Fatimska z kwiatami

1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
    • W poniedziałek: wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
    • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 8.00 Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 18.30 Msza Święta w intencji Akcji Katolickiej oraz w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.
    • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza Święta dla nich. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o 18.30 Msza Święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
    • W sobotę: wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła oraz pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza Święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca.
      Również w tym dniu swego patrona czci o. Grzegorz Małek. Ojcu Solenizantowi pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia imieninowe: Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego na każdy dzień oraz opieki Niepokalanej Matki.

Kancelaria Parafialna czynna
w godz. 9.00-10.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia) i 17.00-18.00