Aby zobaczyć transmisję na większym ekranie kliknij literkę f na niebieskim tle pod obrazkiem.

1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
    • w poniedziałek: wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
    • we wtorek: Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
    • w środę: wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy;
    • w czwartek: wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;
    • w sobotę: wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera oraz 1. dzień nowenny przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu.
  3. W sprzedaży są Kalendarze Misyjne na rok 2022. Dochód z nich zostanie przeznaczony na wsparcie naszych franciszkańskich misji. Kalendarze można nabyć w zakrystii u brata Daniela.
  4. Dziś po Mszach świętych przedstawiciele Parafii będą kwestować po Mszach Świętych na dalsze potrzeby remontowe Świątyni i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.

1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
    Przypominamy, że dziś po Mszy świętej o godz. 10.30 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi, którzy w tym roku szkolnym i katechetycznym przygotowują się do Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo prosimy o obecność.
    • w poniedziałek: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; o godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie;
    • we wtorek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
    • w środę: wspomnienie NMP Bolesnej;
    • w czwartek: wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa;
    • w piątek: Święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu;
    • w sobotę: Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
  3. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
    • dla klas VI: w poniedziałek o godz. 17.00;
    • dla klas VII: we wtorek o godz. 17.00;
    • dla klas VIII: w środę o godz. 17.00.

• w środę: Święto Narodzenia NMP;
    • w czwartek: wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy;
    • w sobotę: o godz. 18.00 różaniec oraz dziewiąty dzień nowenny przed uroczystością beatyfikacyjną Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  3. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do dołączenia do naszych grup parafialnych: scholi (spotkania odbywają się w piątki o godz. 18.30) oraz Liturgicznej Służby Ołtarza (spotkania w soboty o godz. 10.00). Dokładne informacje można uzyskać u opiekuna obu grup – o. Wiesława.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi, którzy w tym roku szkolnym i katechetycznym przygotowują się do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

W tegoroczne wakacje parafialna schola wypoczywała na malowniczym Spiszu, gdzie spędziliśmy 10 dni we Franciszkańskim Ośrodku Rekolekcyjnym i Wypoczynkowym w Dursztynie. Otoczeni Pieninami, Gorcami i Tatrami, korzystaliśmy ze wszystkich uroków przyrody. Pływaliśmy statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, przemierzaliśmy gorczańskie szlaki, by wypocząć w schronisku na Łapsowej Polanie, zdobywaliśmy tatrzański Murowaniec i relaksowaliśmy się, grając w laserowy paintball obok zamku w Niedzicy.

Tematem naszego wyjazdu było „Światło we mgle”, w ramach którego zatrzymaliśmy się nad wiarą jako ważną, choć niekiedy trudną relacją każdego z nas z Bogiem. Rozwijanie tej relacji, świetna ekipa, w której naprawdę możemy na siebie liczyć i wspólnie spędzany czas, to od wielu lat przepis na sukces naszej scholi 😊

Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć (dziewczyny, chłopców, podstawówkę i liceum), zapraszamy już od 3 września! Spotykamy się piątki o 18.30 i w niedziele o 9.45 w salce parafialnej.

Do zobaczenia! 😊

1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  2. Przypominamy, że dziś w godz. 8.00 – 14.00 na terenie naszej Parafii przedstawiciele Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa przeprowadzają Narodowy Spis Powszechny. Akcja jest zorganizowana dla osób, które dotychczas nie wypełniły formularza spisowego telefonicznie lub przez Internet.
    • w środę: o godz. 8.00 Msza święta w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli na rozpoczęcie nowego roku szkolnego;
    • w czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, o godz. 18.30 w intencji Akcji Katolickiej;
    • w piątek: wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, oraz pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy;
    • w sobotę: pierwsza sobota miesiąca. O godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.00 różaniec oraz ósmy dzień nowenny przed uroczystością beatyfikacyjną Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O godz. 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.

Jubileusz Parafii - 2019