Ministranci – nazwa pochodzi od „ministrae" czyli służyć. Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego aby liturgia była piękna. Ministrant usługuje księdzu, gdy przygotowany jest ołtarz i dary ofiarne potrzebne do sprawowania Mszy Świętej i Nabożeństw. Pomagamy również przed i po Mszy Świętej.

Zwani jesteśmy często również LSOLiturgiczną Służbą Ołtarza, w której skład wchodzą ministranci i lektorzy.

W naszej parafii opiekuje się nami o. Manswet, a pomagają mu w tym:

• Prezes lektorów: Jakub S.
  • Zastępca: Remigiusz R.
  • Prezes Ministrantów: Franciszek W.
  • Zastępca: Grzegorz A.
  • Sekretarz i Kronikarz: Igor, Bartos
  • Ceremoniarze: Piotr i Michał M.

Nasze spotkania z Ojcem opiekunem odbywają się w soboty o godz. 10:00.

Oprócz posługi w naszym kościele często bierzemy udział we wspólnych wyjściach, wycieczkach, pielgrzymkach jak i inicjatywach zorganizowanych przez naszą parafię lub inne instytucje.

Galeria zdjęć LSO
img 0609

Spowiedź Święta

Spowiedź święta jest możliwa jedynie indywidualnie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub przez dzwonek na furcie klasztornej. Jesteśmy do dyspozycji przez cały dzień. Istnieje też możliwość przyjęcia Komunii świętej na tych samych zasadach.