Obchodzimy dziś XXV Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Prorok Nadziei”. Po Mszach świętych przedstawiciele naszej Parafii będą zbierać dobrowolne ofiary na rzecz papieskiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszelkie wsparcie pragniemy serdecznie podziękować i złożyć z serca płynące „Bóg zapłać”.
W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
W poniedziałek: wspomnienie bł. HonorataKoźmińskiego, kapłana.
W środę: wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
W czwartek: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
W piątek: wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. W tym dniu swego patrona będzie czcił nasz Współbrat, o. Edwin Kozicki. Ojcu Solenizantowi pragniemy już dziś złożyć najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, darów Ducha Świętego na każdy dzień, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Niepokalanej oraz wszelkiej pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym.
Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
We wtorek: Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
W piątek: w tym dniu swego patrona będzie czcił br. Daniel Kozak. Bratu Solenizantowi składamy już dziś najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa na każdy dzień Jego życia. Niech Matka Najświętsza otacza Go stale płaszczem swojej Matczynej Opieki. I dziękujemy za serce które wkłada w troskę o Naszą parafialną Świątynie.
W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania: I tutaj nastąpi mała zmiana:
w poniedziałek o godz. 17.00 dla klas VII,
we wtorek o godz. 17.00 dla klas VI.
Natomiast klasy VIII w środę o godz. 17.00.
Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii po Mszach świętych u br. Daniela.
W poniedziałek: wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy.
We wtorek: wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana.
W czwartek: wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.
W sobotę: wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.
Przypominamy, że w przyszłą niedzielę (28.09)po Mszy świętej o godz. 10.30 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku chcą przystąpić w naszej Parafii do Pierwszej Komunii Świętej.
Również w przyszłą niedzielę, 28 września, będzie możliwość obejrzenia wystawy poświęconej Służebnicy Bożej Helenie Kmieć – polskiej misjonarce, która została zamordowana w 2017 roku w Boliwii. Z tej okazji Słowo Boże podczas każdej Mszy świętej wygłoszą dla nas Ojcowie Salezjanie.
Dziś po Mszach Świętych przedstawiciele Parafii kwestują na potrzeby bieżące naszej Świątyni i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary pragniemy serdecznie podziękować i złożyć z serca płynące „Bóg zapłać”.
We wtorek: wspomnienie świętych męczenników – Korneliusza, papieża, oraz Cypriana, biskupa.
W środę: Święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu.
W czwartek: Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
W piątek: wspomnienie św. Józefa z Kupertynu, kapłana.
W sobotę: wspomnienie świętych męczenników – Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
Przypominamy, że w ostatnią niedzielę września (28.09) po Mszy świętej o godz. 10.30 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku chcą przystąpić w naszej Parafii do Pierwszej Komunii Świętej.
W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych przedstawiciele Parafii będą kwestować na potrzeby bieżące naszej Świątyni i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary już dziś pragniemy złożyć z serca płynące „Bóg zapłać”.
Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii po Mszach świętych u brata Daniela.
We wtorek: wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ.
W sobotę: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania:
w poniedziałek o godz. 17.00 dla klas VI,
we wtorek o godz. 17.00 dla klas VII
w środę o godz. 17.00 dla klas VIII.
W ostatnią niedzielę września (28.09) po Mszy świętej o godz. 10.30 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku chcą przystąpić w naszej Parafii do Pierwszej Komunii Świętej.
Próby i przesłuchania odbywają się w czwartki o godz. 19.15 w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnego śpiewu!🎶
JB Cookies
Tekst główny
Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.
Nazwa dla dodatkowych informacji
Dodatkowe informacje w pojawiającym się i niezależnym oknie na ekranie.
Preferencje cookie
Cookie niezbędne
Niezbędne dla podstawowych funkcji witryny i nie mogą być wyłączone.
Wykryto 3 cookie.
jbcookies(JoomBall!)
Przechowuje zgodę udzieloną przez użytkownika na stronie.
joomla_user_state(Joomla!)
Zachowuje stan uwierzytelnienia użytkownika.
joomla_remember_me_*(Joomla!)
Utrzymuje zapamiętaną sesję dla uwierzytelnionego użytkownika.
Cookie analityczne
Pomagają zrozumieć użycie i poprawić wydajność.
Wykryto 2 cookie.
_ga_*(Google Analytics)
_ga(Google Analytics)
Służy do anonimowej identyfikacji użytkowników i sesji oraz do mierzenia interakcji na stronie.
Cookie marketingowe
Personalizują reklamy i mierzą skuteczność kampanii.
W tej kategorii nie wykryto jeszcze żadnych cookie.
Cookie nieprzypisane
Cookie oczekujące na przegląd lub automatyczną klasyfikację.