Trójca Święta - Miejscowość Zabawa

 

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • We wtorek: O godz. 18.30 siódmy dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy z kazaniem nowennowym.
  • W środę: wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  • W czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte będą sprawowane o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 16.00 i 18.00. O godz. 16.30 z kościoła wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna ulicami naszego osiedla do czterech ołtarzy.
  • W piątek: Święto Nawiedzenia NMP.
  • W sobotę: wspomnienie św. Justyna, męczennika oraz pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do Chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca.
 3. Od soboty, 1 czerwca, zapraszamy do naszej Świątyni na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 19.00.
 4. W imieniu Prywatnego Liceum Franciszkanów w Wieliczce, serdecznie zachęcamy do nauki w tej szkole. Jest to jedyne w Polsce męskie liceum z internatem, które wychowuje młodzież w duchu wartości chrześcijańskich o profilu humanistycznym. Klasy liczą maksymalnie 15 osób. Jeśli jesteś uczniem klasy VIII Szkoły Podstawowej, zapraszamy Cię do wzięcia udziału w rekrutacji. Zachęcamy rodziców i młodzież do zapoznania się z ofertą na stronie internetowej: franciszkanie.edu.pl.
 5. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Stanisław Ługowski, śp. Joanna Bielak, śp. Janina Ziętek oraz śp. Tadeusz Cyganiewicz. Wieczne odpoczywanie…
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej na cały rozpoczynający się tydzień.