Św. Antoni Padewski

 

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Również w tym dniu swego patrona będzie czcił nasz Współbrat, o. Bogusław Chodkiewicz. Ojcu Solenizantowi pragniemy już dziś złożyć najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego na każdy dzień, opieki Matki Najświętszej oraz wszelkiej pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym.
  • We wtorek: o godz. 18.30 trzeci dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy z kazaniem nowennowym.
  • W czwartek: wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, oraz pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.30 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W piątek: Uroczystość NMP Królowej Polski oraz pierwszy piątek miesiąca. Msze święte będą sprawowane o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00 (w intencji misji świętych i misjonarzy) i 20.00.
  • W sobotę: Święto św. Floriana, męczennika, Patrona Miasta Krakowa, oraz pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do Chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.
 3. Od środy, 1 maja, rozpoczynamy w naszej Świątyni nabożeństwa majowe. Będą się one odbywać od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 19.00. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W przyszłą niedzielę, 5 maja, wolontariusze będą przeprowadzać zbiórkę na rzecz Hospicjum św. Łazarza w ramach akcji „Pola nadziei”. Za wszelkie złożone ofiary już dziś pragniemy złożyć z serca płynące „Bóg zapłać”.
 5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 6. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej na cały rozpoczynający się tydzień.