Św. Antoni Padewski

1. Dziś po Mszach świętych Schola Parafialna zbiera dobrowolne ofiary, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu dzieci. Za wszelką pomoc i złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. O godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe.
    • We wtorek: wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. O godz. 18.30 dziewiąty (ostatni) dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy z kazaniem nowennowym.
    • W środę: wspomnienie błogosławionych męczenników: Narcyza Turchana i Krystyna Gondka, prezbiterów, oraz Marcina Oprządka i Brunona Zembola, zakonników, i 104 Towarzyszy.
    • W czwartek: Święto św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Msze święte będą sprawowane o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00 i ostatnia o godz. 18.30. O godz. 17.00 odbędzie się błogosławieństwo dzieci, a o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i czerwcowe.
    • W piątek: wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
    • W sobotę: wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.
  4. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
    • w poniedziałek o godz. 17.00 dla klas szóstych
    • we wtorek o godz. 17.00 dla klas siódmych.
  5. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, o godz. 11.30 z Placu Matejki w Krakowie wyruszy 10. Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „W obronie dzieci”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w nim.
  6. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu – nie będzie Mszy świętych w dni powszednie o godz. 7.30 i w niedziele o godz. 13.15. Nie będzie również wystawienia i adoracji Najświętszego Sakramentu w piątki. Kancelaria parafialna będzie czynna jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00 – 18.00.
  7. Informujemy, że coroczna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się dnia 11 lipca 2024 r. (czwartek). Dokładne informacje zostaną przekazane w późniejszym terminie.
  9. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Andrzej Bialik oraz śp. Halina Wójcik. Wieczne odpoczywanie…
  10. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask, darów Ducha Świętego i opieki Matki Niepokalanej na cały rozpoczynający się tydzień.