Matka Boska - miejsce obajwień - Fatima - PortugaliaMsze św. 6.00, 7.30, 9.00, 10:30:

Dziś po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej w naszej Świątyni.

1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
    • W poniedziałek: wspomnienie NMP Różańcowej.
    • W środę: wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
    • W czwartek: w tym dniu swego patrona będzie czcił br. Daniel Kozak. Bratu Solenizantowi składamy już dziś najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Niepokalanej na każdy dzień.
    • W sobotę: swoje imieniny będzie obchodził o. Edwin Kozicki. Ojcu Solenizantowi pragniemy życzyć zdrowia, darów Ducha Świętego na każdy dzień oraz wszelkiej pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym.
  3. Wspólnota Domowego Kościoła działająca przy naszej Parafii pragnie zaprosić małżeństwa na wyjątkowe „Randki Małżeńskie”. Spotkania będą trzyetapową podróżą z Jezusem: począwszy od tego, co zapoczątkowało związek, poprzez to, co go określa teraz, aż do tego, co jeszcze wydarzy się w przyszłości. Podczas spotkań małżonkowie będą zaproszeni do odkrycia na nowo kim są dla siebie nawzajem, jak mocno się kochają i jaką rolę w ich małżeństwie pełni Jezus.
    Planowane są trzy spotkania – po jednym w niedzielę października, listopada i grudnia. Na spotkania można przyjść z dziećmi (którymi zaopiekują się rodziny Domowego Kościoła). Na wydarzenie można zapisać się w zakrystii lub internetowo (za pomocą linku z kodu QR, który znajduje się na plakacie). Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły dotyczące „Randek Małżeńskich” można znaleźć na plakatach w kruchcie kościoła oraz na tablicach ogłoszeniowych. Serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
    • w poniedziałek o godz. 17.00 dla klas 6,
    • we wtorek o 17.00 dla klas 7
    • w środę o godz. 17.00 dla klas 8.
  5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii po Mszach świętych. U brata Daniela można nabyć również kalendarze misyjne na Nowy Rok. Dochód z kalendarzy zostanie przeznaczony na franciszkańskie cele misyjne.
  6. W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XXIV Dzień Papieski pod hasłem: ,"Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia". Po Mszach świętych zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  7. Sekretariat Misji i Ewangelizacji Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie zaprasza, by aktywnie włączyć się w przeżywanie Roku Jubileuszowego 2025 pod hasłem "Pielgrzymi Nadziei". Organizowana jest między innymi pielgrzymka autokarowa do Włoch "Sancta Italia & Bella Italia". Dokładne informacje dotyczące terminów, ceny oraz programu można uzyskać w zakrystii lub w biurze Sekretariatu Misji i Ewangelizacji Prowincji Matki Bożej Anielskiej.
  8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Barbara Górecka, śp. Ludwik Sobek, śp. Stanisław Musiał oraz śp. Stefan Kumorowski. Wieczne odpoczywanie…
  9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego oraz nieustannej opieki Matki Niepokalanej na cały rozpoczynający się tydzień.