Święty Franciszek ze stygmatami

1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
    • W poniedziałek: wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
    • We wtorek: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Od tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe.
    • W środę: wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
    • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.30 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz w intencji Akcji Katolickiej. Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na nabożeństwo wspomnienia błogosławionej śmierci św. Franciszka z Asyżu zwane „Transitus”, które poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich i kapłani.
    • Anioł Stróż z dziećmi - Dróżki - Kalwaria ZebrzydowskaW piątek: Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela trzech zakonów, oraz pierwszy piątek miesiąca. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.30 Msza święta w intencji misji św. i misjonarzy.
    • W sobotę: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy, oraz pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic.
  3. Przez cały październik zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej Świątyni na nabożeństwa różańcowe. Będą one sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 19.00. Różaniec poprowadzą:
    • w poniedziałki Franciszkański Zakon Świeckich;
    • we wtorki Akcja Katolicka;
    • w środy szafarze;
    • w czwartki Koło Przyjaciół Radia Maryja;
    • w piątki Liturgiczna Służba Ołtarza i dzieci;
    • w soboty Róże Żywego Różańca;
    • w niedziele kapłani.
  4. W przyszłą niedzielę, 6 października, po Mszy świętej o godz. 10.30, odbędzie się spotkanie dla dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy.
  5. W ubiegłą niedzielę przeprowadziliśmy zbiórkę na rzecz osób pokrzywdzonych przez falę powodziową w południowo-zachodniej Polsce. Wspólnie zebraliśmy 21 020 zł. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Cała kwota zostanie przekazana do oddziału Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
  6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii po Mszach świętych.
  7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Wieczności: śp. Regina Szwabowska. Wieczne odpoczywanie…
  8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego oraz nieustannej opieki Matki Niepokalanej na cały rozpoczynający się tydzień.