Kapliczka w Polu - droga na Lachów Groń

 

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
  • We wtorek: wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy.
  • W środę: wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy.
  • W czwartek: Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  • W piątek: wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  • W sobotę: wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 3. W ubiegły czwartek, 4 lipca 2024 roku, odeszła do Pana śp. Barbara Agnieszka Koman, mama Ojca Proboszcza Jacka Komana. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek, 9 lipca br. w kościele parafialnym Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie – Prokocimiu (Al. Adolfa Dygasińskiego 44A, Kraków). O godz. 10.30 odprawiony zostanie różaniec w intencji Zmarłej, a o godz. 11.00 Msza święta pogrzebowa. O godz. 12.30 odbędzie się odprowadzenie ciała śp. Barbary Agnieszki Koman od bramy głównej Cmentarza Kraków Podgórze (ul. Wapienna 13) na miejsce wiecznego spoczynku.
 4. W czwartek, 11 lipca, w godz. 6.00 – 11.00 na placu kościelnym odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Udział w zbiórce to realne działania na rzecz ochrony środowiska oraz pomoc dla polskich Misjonarzy, którzy sprawują posługę w najbiedniejszych krajach świata (między innymi Boliwii, Ekwadorze, Kamerunie, Czadzie, Brazylii, Peru), a także dla naszych rodaków, którzy pozostali na wschodzie (w Ukrainie, Gruzji, Kazachstanie).
 5. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu – nie ma Mszy świętych w dni powszednie o godz. 7.30 i w niedziele o godz. 13.15.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii po Mszach świętych u br. Daniela.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Aleksy Kurpan, śp. Krystyna Chwastek, śp. Ewa Jastrzębska oraz śp. Barbara Agnieszka Koman. Wieczne odpoczywanie…
 8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask, darów Ducha Świętego i opieki Matki Niepokalanej na cały rozpoczynający się tydzień.