Matka Boska - Sokółka

1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
    • W poniedziałek: Święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
    • We wtorek: wspomnienie NMP z Góry Karmel (Szkaplerznej).
    • W czwartek: wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
  3. W nocy z dnia 10 na 11 lipca 2024 r. (środa na czwartek) nieznani sprawcy włamali się do samochodu dostawczego marki Fiat Ducato, kolor biały. Auto zaparkowane było na ulicy Chełmońskiego, na wprost kościoła. Sprawcy ukradli drogie i ciężkie sprzęty. Najprawdopodobniej przekładali je do swojego samochodu.
    Jeżeli ktokolwiek był świadkiem tego zdarzenia lub zauważył obce auto stojące na ulicy bądź ludzi zachowujących się w dziwny sposób, proszony jest o zgłoszenie do zakrystii. Każdy szczegół jest ważny.
    Z góry dziękujemy za pomoc.
  4. Komisariat Ziemi Świętej w Krakowie zaprasza na pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji w dniach 16 – 24 października tego roku. Pielgrzymowanie do Grecji to okazja, aby przemierzyć niezwykły szlak św. Pawła. Podążając śladami Apostoła Narodów odwiedzimy miejsca, gdzie się modlił, głosił Ewangelię i zakładał pierwsze wspólnoty chrześcijańskie. W Filippi została ochrzczona pierwsza Europejka – Lidia. Apostoł Paweł pisał listy do mieszkańców Filippi, Tesalonik i Koryntu, a na ateńskim Areopagu prowadził dysputy z greckimi filozofami.
    Wszelkich informacji udziela Komisariat Ziemi Świętej z siedzibą na ul. Reformackiej 4 oraz można zabrać z zakrystii program pielgrzymki.
  5. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Parafii będą kwestować po Mszach świętych na potrzeby bieżące naszej Świątyni i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary już dziś pragniemy złożyć z serca płynące „Bóg zapłać”.
  6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii po Mszach świętych u br. Daniela.
  7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do Wieczności: śp. Stanisław Rosłan. Wieczne odpoczywanie…
  8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask, darów Ducha Świętego i opieki Matki Niepokalanej na cały rozpoczynający się tydzień.