Greccio - Grota Bożego Narodzenia

 

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W środę: wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  • W czwartek: wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
 3. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy o godz. 17.00:
  • w poniedziałek klasy szóste;
  • we wtorek klasy siódme;
  • w środę klasy ósme.
 4. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w Mszach świętych roratnich, które sprawowane są od poniedziałku do soboty o godz. 6.20.
  Przypominamy również, że ze względu na 800. rocznicę „Bożego Narodzenia w Greccio” w okresie od 8 grudnia 2023 r. do 2 lutego 2024 r. za nawiedzenie kościoła, w którym pełnią posługę bracia franciszkanie, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dokładne informacje na ten temat znajdują się na banerach przy figurze św. Antoniego z Padwy.
 5. W przyszłą niedzielę, 17 grudnia, po Mszach świętych w kruchcie kościoła schola parafialna będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny, z którego dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dzieci na ferie zimowe. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
 6. Przez cały okres Adwentu w sprzedaży są wigilijne świece Caritas – zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. W kruchcie kościoła można również zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód zostanie przeznaczony na potrzeby naszej Świątyni.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Cecylia Strzałkowska, śp. Helena Dziedzic oraz śp. Maria Czajowska. Wieczne odpoczywanie…
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień. Niech nasza Matka i Orędowniczka, Niepokalana Maryja, napełnia Was stale pokojem i miłością, a Wasze serca niech z radością przygotowują się do przyjścia Zbawiciela.