Greccio - Grota Bożego Narodzenia

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. Od jutra rozpoczynamy w naszej Wspólnocie Parafialnej Msze święte roratnie ku czci Matki Bożej. Będą one sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 6.20. Tegoroczne roraty nawiązują do 800. rocznicy wybudowania pierwszej bożonarodzeniowej stajenki przez św. Franciszka we włoskiej miejscowości Greccio. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w roratach – szczególnie dzieci – i prosimy o przychodzenie na te Msze święte z lampionami.
  Ze względu na roraty przez cały okres adwentu nie będzie Mszy świętej w dni powszednie o godz. 7.00.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W czwartek: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła oraz pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.30 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz w intencji Akcji Katolickiej.
  • W piątek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – główny odpust parafialny. Msze święte będą sprawowane o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00 i o godz. 18.30 suma odpustowa. O godz. 12.00 zapraszamy wszystkich Wiernych do kościoła na Godzinę Łaski.
   W tym dniu nie będzie Mszy świętej roratniej o godz. 6.20.
 4. Z okazji 800. rocznicy „Bożego Narodzenia w Greccio” Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu zupełnego wszystkim wiernym na całym świecie, którzy od 8 grudnia 2023 roku do 2 lutego 2024 roku udadzą się do kościoła, w którym pełnią posługę bracia franciszkanie. Odpust, pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), mogą uzyskać odwiedzający i biorący udział w nabożeństwach, a także chorzy, którzy ofiarują Panu swoje cierpienia lub odprawią praktyki pobożne.
 5. Przez cały okres Adwentu w sprzedaży są wigilijne świece Caritas – zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. W kruchcie kościoła można również zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód zostanie przeznaczony na potrzeby naszej Świątyni.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Anna Szczepaniec, śp. Alicja Majczyk, śp. Stanisław Fryz, śp. Barbara Bisaga oraz śp. Stanisława Łącka. Wieczne odpoczywanie…
 8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień. Niech nasza Matka i Orędowniczka, Niepokalana Maryja, napełnia Was stale pokojem i miłością, a Wasze serca niech z radością przygotowują się do przyjścia Zbawiciela.