Greccio - Grota Bożego Narodzenia

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. W przyszłą niedzielę, 24 grudnia, będziemy przeżywać Wigilię. Msze święte będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i ostatnia Msza święta o godz. 13.15. O północy zapraszamy na Mszę świętą zwaną Pasterką.
 3. W tym tygodniu kapłani będą dyżurować w konfesjonałach:
  • od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 19.00.
  • w sobotę, 23 grudnia, w godz. 6.00 – 12.00 i 15.00 – 19.00.
  • w niedzielę, 24 grudnia, pół godziny przed każdą Mszą świętą i w razie potrzeby podczas Mszy świętych (ostatnia o godz. 13.15).
 4. Dziś po Mszach świętych w kruchcie kościoła schola parafialna rozprowadza sianko na stół wigilijny, z którego dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dzieci. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 5. Przez cały okres Adwentu w sprzedaży są wigilijne świece Caritas – zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. W kruchcie kościoła można również zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód zostanie przeznaczony na potrzeby naszej Świątyni.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszły do Wieczności: śp. Maria Wiśniewska oraz śp. Czesława Nawrot. Wieczne odpoczywanie…
 8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na trzeci tydzień adwentu. Niech w tę niedzielę radości Bóg obdarzy Was swym zbawczym pokojem, abyście mogli z sercami pełnymi miłości nieść światu Dobrą Nowinę o narodzinach Mesjasza.