Karolina Kózkówna

 

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na wypominki i drogę krzyżową w intencji zmarłych.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polskich.
  • We wtorek: wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelićia i Towarzyszy.
  • W środę: wspomnienie św. Dydaka z Alcali, zakonnika, patrona braci zakonnych.
  • W czwartek: w tym dniu swego patrona będzie czcił o. Edmund Urbański. Ojcu Solenizantowi już dziś pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, darów Ducha Świętego na każdy dzień, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Niepokalanej oraz wszelkiej pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym.
  • W piątek: Święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki FZŚ.
  • W sobotę: wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 3. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Parafii będą kwestować po Mszach świętych na dalsze potrzeby remontowe naszej Świątyni i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary już dziś pragniemy złożyć serdeczne „Bóg zapłać”.
 4. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące młodzież do przyjęcia
  sakramentu bierzmowania:
  • w poniedziałek klasy szóste o godz. 17.00,
  • we wtorek klasy siódme o godz. 17.00,
  • w środę klasy ósme o godz. 17.00.
 5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Romualda Stefanik, śp. Bogusław Czaicki, śp. Maciej Klaczak, śp. Piotr Stanek oraz śp. Anna Chodana. Wieczne odpoczywanie…
 7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć darów Ducha Świętego na każdy dzień oraz obfitości Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień.