Krzyż - Cmentarz na Rosssie

 

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na wypominki i drogę krzyżową w intencji zmarłych.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W środę: wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota, kapłana.
  • W czwartek: Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • W piątek: wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • W sobotę: wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził o. Marcin Kordowisko – Ojcu Solenizantowi już dziś pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, opieki Matki Niepokalanej, Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego na każdy dzień oraz wszelkiej pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym.
   • Również w sobotę przypada Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 18.30 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny.
 3. Przez cały listopad w naszej Świątyni modlimy się w intencji zmarłych. Zapraszamy na wypominki o godz. 17.45 i drogę krzyżową o godz. 18.00 oraz na Mszę świętą sprawowaną na sposób gregoriański za zmarłych zgłoszonych na wypominki o godz. 18.30. W niedziele wypominki i droga krzyżowa odbywają się o godz. 19.00, a Msza święta za zmarłych o godz. 18.00.
 4. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 5. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Irena Malaga oraz śp. Stanisław Gargula. Wieczne odpoczywanie…
 6. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć darów Ducha Świętego na każdy dzień oraz obfitości Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień.