Anioł z Krzyżem

 

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W środę: Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00 i 20.00. O godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo żałobne.
  • W czwartek: wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) oraz pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.45 nabożeństwo żałobne. O 18.30 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz w intencji Akcji Katolickiej.
  • W piątek: wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Zakonu Serafickiego oraz pierwszy piątek miesiąca. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
  • W sobotę: wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa oraz pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do Chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie książeczek do nabożeństw dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy spotkanie w salce katechetycznej.
 3. Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół albo kaplicę publiczną, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Odpust ten można zyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzania Świątyni należy odmówić Ojcze nasz…, Wierzę… oraz wypełnić inne warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i akt żalu doskonałego.
  • Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada włącznie jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.
 4. Przez cały listopad w naszej Świątyni będziemy modlić się w intencji zmarłych. Zapraszamy na wypominki o godz. 17.45 i drogę krzyżową o godz. 18.00 oraz na Mszę świętą sprawowaną na sposób gregoriański za zmarłych zgłoszonych na wypominki o godz. 18.30. W niedziele wypominki i droga krzyżowa o godz. 19.00, a Msza święta o godz. 18.00.
 5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Danuta Szywalska oraz śp. Kazimierz Węgielewski . Wieczne odpoczywanie…
 7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć darów Ducha Świętego na każdy dzień oraz obfitości Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień.