Pomnik Chrystusa Króla - Cristo Rei - u podnóża Matka Boska z różańcem - Lizbona - Portugalia

 

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie św. Jana Kapistrana, kapłana.
  • W sobotę: Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wraz z o. Edmundem Urbańskim zapraszają na kolejne spotkanie biblijne. Wykład odbędzie się w czwartek, 26 października, po Mszy świętej wieczornej w salce katechetycznej. Tematem będzie: Dlaczego niedziela jest czasem świętym i zobowiązującym. Serdecznie zapraszamy wszystkich Wiernych do wzięcia udziału w tym spotkaniu.
 4. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki miesięczne i roczne oraz intencje mszalne na rok 2024. Kartki wypominkowe można zabrać ze stolików przy wyjściach z kościoła. Prosimy o zaznaczenie na kartkach rodzaju wypominek (roczne lub miesięczne) oraz o wypisywanie ich wyraźnymi, drukowanymi literami. Również w zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne na 2024 rok z których dochód przeznaczony jest na wsparcie naszych misjonarzy. 
 5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Ryszard Darłak, śp. Maria Kurpan, śp. Krystyna Żurek oraz śp. Jerzy Nocoń. Wieczne odpoczywanie…
 7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć darów Ducha Świętego na każdy dzień oraz obfitości Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień.