Św. Franciszek otrzymuje stygmaty - La Verna

 

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
  • We wtorek: po Mszy świętej wieczornej odbędzie się nabożeństwo wspomnienia błogosławionej śmierci św. Franciszka z Asyżu zwane „Transitus”, które poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich i kapłani.
  • W środę: Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela trzech zakonów. W tym dniu za nawiedzenie świątyni franciszkańskiej i udział we Mszy świętej lub nabożeństwie ku czci św. Franciszka można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 18.30 zapraszamy na sumę odpustową.
  • W czwartek: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy oraz pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.30 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz w intencji Akcji Katolickiej.
  • sFaustyna KowalskaW piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
  • W sobotę: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do Chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.
 3. Przypominamy, że różaniec w naszej Świątyni odmawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do częstego udziału w tych pięknych nabożeństwach.
 4. W przyszłą niedzielę, 8 października, zamiast różańca odbędzie się w naszej Świątyni nabożeństwo uwielbienia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Schola parafialna zaprasza wszystkie dzieci do wspólnego śpiewu podczas Mszy świętych w niedziele o godz. 10.30. Próby odbywają się w piątki o 19.00 oraz w niedziele o 9.45 w salce kościelnej. Zapraszamy do tworzenia wspólnoty opartej na śpiewie, przyjaźni i modlitwie. Szczegółowe informacje dostępne są u osób prowadzących grupę. Serdecznie zapraszamy!
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Sławomir Goleń oraz śp. o. Krzysztof Kustra. Wieczne odpoczywanie…
 8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć darów Ducha Świętego i Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień. Niech Matka Boża Różańcowa stale ma Was w swojej opiece i nieustannie wyprasza potrzebne łaski.