Matka Boska - Kościół Franciszkanów Kraków

 

 1. Dziś o godz. 19.00, zamiast różańca, zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie Wincentego Kadłubka, biskupa.
  • We wtorek: wspomnienie świętych męczenników Daniela i Towarzyszy. W tym dniu swego Patrona będzie czcił br. Daniel Kozak – Bratu Solenizantowi już dziś pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego na każdy dzień, nieustannej opieki Matki Niepokalanej oraz wszelkiej pomyślności w życiu zakonnym.
  • W piątek: wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. O godz. 17.30 zakończenie nabożeństw fatimskich.
 3. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
  • w poniedziałek o godz. 17.00 dla klas VI;
  • we wtorek o godz. 17.00 dla klas VII;
  • w środę o godz. 17.00 dla klas VIII.
 4. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywać XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Po Mszach świętych przedstawiciele naszej Parafii będą zbierać dobrowolne ofiary na rzecz Papieskiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszelkie ofiary już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 5. Od dziś w zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki miesięczne i roczne. Kartki wypominkowe można zabrać ze stolików przy wyjściach z kościoła. Prosimy o zaznaczenie na kartkach rodzaju wypominek (roczne lub miesięczne) oraz o wypisywanie ich wyraźnymi, drukowanymi literami.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Jerzy Salawa, śp. Piotr Trofimowicz oraz śp. Zofia Steczko. Wieczne odpoczywanie…
 8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć darów Ducha Świętego i Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień. Niech Matka Boża Różańcowa stale ma Was w swojej opiece i nieustannie wyprasza potrzebne łaski.