Matka Boska - Czerna

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: Święto NMP Matki Kościoła.
  • We wtorek: O godz. 18.30 ósmy dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy z kazaniem nowennowym.
  • W środę: Święto Nawiedzenia NMP.
  • W czwartek: Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.30 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz w intencji Akcji Katolickiej.
  • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.30 Msza święta w intencji misji św. i misjonarzy.
  • W sobotę: wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy oraz pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do Chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.
 3. W czerwcu zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej Świątyni będą się one odbywać od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 19.00.
 4. W minionym tygodniu w naszej Prowincji Zakonnej odbyła się Kapituła Prowincjalna, na której Ojcowie wybrali nowego Ministra Prowincjalnego. Został nim o. Krzysztof Bobak. Wikariuszem Prowincji został o. Norbert Cebula. Ojcowie, którzy weszli w skład Zarządu Definitorium to: br. Lucjusz Wrotniak, o. Serafin Broniowski, o. Cyprian Mazurek, o. Piotr Gądek oraz o. Nikodem Gdyk. Gratulujemy Ojcom ich nowej posługi i życzymy darów Ducha Świętego oraz nieustannej opieki Niepokalanej Matki.
 5. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, dzieci ze scholi będą zbierały po Mszach świętych dobrowolne ofiary na dofinansowanie ich wyjazdu wakacyjnego.
 6. W ubiegłą niedzielę po Mszach świętych przedstawiciele naszej Parafii kwestowali na dalsze potrzeby Świątyni i domu klasztornego. Zebrano kwotę 6 600 zł. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Kazimiera Dziekan oraz śp. Aleksander Wryk. Wieczne odpoczywanie…
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty napełni Was swymi siedmiorakimi darami i rozpali w Waszych sercach żar Bożej miłości.