Wniebowstąpienie Pana Jezusa - Fatima - Portugalia

 

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • We wtorek: Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu. O godz. 18.30 siódmy dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy.
  • W środę: wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  • W piątek: wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.
 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wraz z o. Edmundem zapraszają na kolejne spotkanie biblijne, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 25 maja, po Mszy świętej wieczornej w salce katechetycznej. Tytuł konferencji to: „Czym są bluźnierstwo i grzechy przeciwko Duchowi Świętemu”. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
 4. W przyszłą niedzielę, 28 maja, o godz. 14.30 odbędzie się w naszej Świątyni rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy świętej dzieci, które w ubiegłym roku w naszej Parafii po raz pierwszy wzięły pełny udział w Eucharystii.
 5. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Badania te są szczególnie zalecane po przejściu COVID-19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym we wtorek, 23 maja, w godz. 16.00 – 17.00 na placu kościelnym. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 6. Dziś po Mszach świętych przedstawiciele naszej Parafii kwestują na dalsze potrzeby naszej Świątyni i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do Wieczności: śp. Ryszard Serafin. Wieczne odpoczywanie…
 9. Jutro w naszej Wspólnocie Zakonnej rozpoczyna się Kapituła Prowincjalna, na której Ojcowie będą wybierać nowego Prowincjała oraz Zarząd Definitorium. Prosimy Was o wspólną modlitwę o pomyślny przebieg obrad i światło Ducha Świętego:
  Panie Jezu Chryste, Ty powiedziałeś: „O cokolwiek prosić będziecie w Imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić Mnie będziecie w Imię moje, Ja to spełnią”. Zawierzając tym Twoim słowom, prosimy Cię w intencji najbliższej Kapituły Prowincjalnej:
  Ześlij na nas Twego Ducha i obdarz Jego radami: darem mądrości i rozumu, darem rady i męstwa, darami umiejętności i pobożności, i bojaźni Bożej, abyśmy poznali, jaka jest wola Boża i jakie jest nasze powołanie braci mniejszych w dzisiejszych czasach. Spraw, Panie Jezu, abyśmy pragnęli dzięki łasce Ducha Świętego czynić wszystko na chwałę Bożą dla zbawienia ludzi. Amen.
  Módlmy się: Wszechmogący Boże, niech zstąpi na nas moc Ducha Świętego, abyśmy z wiarą przyjmowali Twoją wolę i wypełniali ją w życiu. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
 10. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień.