Matka Boska Fatimska - figura obok węgierskiej Drogi Krzyżowej

 

 1. Dziś (14 V) o godz. 10.00 dzieci z naszej Parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Przypominamy, że z tego powodu nie ma Mszy świętej o godz. 10.30.
  Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony.
  • We wtorek: Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika. O godz. 18.30 szósty dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy.
  • W środę: wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika.
  • W czwartek: wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika.
  • W sobotę: Święto św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.
 3. Od jutra (15 V) rozpoczynamy w naszej Wspólnocie Parafialnej Biały Tydzień. Zachęcamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne do codziennego uczestnictwa w nabożeństwie majowym o godz. 18.00 oraz Mszy świętej o godz. 18.30.
 4. Również jutro, 15 maja, po Mszy świętej wieczornej w kościele odbędzie się próba dla dzieci rocznicowych, które w ubiegłym roku w naszej Parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. W przyszłą niedzielę przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować po Mszach świętych na dalsze potrzeby naszej Świątyni i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary już dziś składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszły do Wieczności: śp. Bogumiła Pedrycz oraz śp. Alicja Wasztyl. Wieczne odpoczywanie…
 8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.