Krzyż na Górze Pilsko - Tylko w Bogu mam zaufanie

 

 1. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na drogę krzyżową, a o godz. 17.00 na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego.
  • W sobotę: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. W tym dniu podczas Mszy świętej o godz. 18.30 odbędzie się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego – po formularze duchowej adopcji prosimy zgłosić się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • W niedzielę: o godz. 13.15 odbędzie się Msza święta w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 3. W przyszłą niedzielę, 26 marca, rozpoczynamy w naszej Parafii coroczne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Bartosz Prusiewicz – nasz Współbrat z klasztoru z Warszawy przy ul. Senatorskiej.
 4. Również w przyszłą niedzielę, 26 marca, po Mszy świętej o godz. 13.15 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie przedstawicieli grup parafialnych przed Parafialną Drogą Krzyżową i Triduum Paschalnym.
 5. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki przy figurze św. Antoniego z Padwy.
 6. Dziś po Mszach świętych przedstawiciele naszej Parafii kwestują na potrzeby związane z pokryciem kosztów ogrzewania Świątyni i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Stanisława Jurczyk, śp. Romualda Czulak, śp. Artur Warchał oraz śp. Marianna Palich. Wieczne odpoczywanie…
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień. Niech przeżywany okres Wielkiego Postu będzie dla Was czasem nawrócenia i trwałej przemiany serca.