Jezus Niesie Krzyż - Kalwaria - Dróżki Pana Jezusa

 

 1. Rozpoczynamy dziś w naszej Wspólnocie Parafialnej coroczne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi dla nas o. Bartosz Prusiewicz. Dziś na wszystkich Mszach świętych głoszone są nauki ogólne.
  O godz. 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową, a o godz. 17.00 na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  Przypominamy, że dziś po Mszy świętej o godz. 13.15 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie przedstawicieli grup parafialnych przed Parafialną Drogą Krzyżową i Triduum Paschalnym.
 2. Plan rekolekcji w tym tygodniu:
  • W poniedziałek, 27 marca:
   • 8.00 – Msza święta z nauką ogólną;
   • 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i możliwością spowiedzi świętej;
   • 18.00 – Droga Krzyżowa;
   • 18.30 – Msza święta z nauką ogólną;
   • 19.30 – nauka stanowa dla małżeństw.
  • We wtorek, 28 marca:
   • 8.00 – Msza święta z nauką ogólną i błogosławieństwem;
   • 10.00 – Msza święta dla Chorych z sakramentem namaszczenia;
   • 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i możliwością spowiedzi świętej;
   • 18.00 – droga krzyżowa;
   • 18.30 – Msza święta z nauką ogólną i błogosławieństwem.
  • Ofiary złożone tego dnia będą przeznaczone na potrzeby naszej Wspólnoty w Warszawie przy ul. Senatorskiej, gdzie o. Bartosz sprawuje posługę. Za okazaną życzliwość już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. Najbliższa sobota, 1 kwietnia, jest pierwszą sobotą miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do Chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.
 4. W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia, będziemy przeżywać Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. O godz. 18.30 z placu kościelnego wyruszy XXVII Parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla. Serdecznie zapraszamy do udziału w niej.
 5. Parafia Świętego Wojciecha w Krakowie Bronowicach zaprasza również do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 31 marca o godz. 21.00. Dokładne informacje znajdują się na plakatach.
 6. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki przy figurze św. Antoniego z Padwy.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Elżbieta Krzywak, śp. Krystyna Kalinowska oraz śp. Artur Brożek. Wieczne odpoczywanie…
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na cały rozpoczynający się tydzień. Niech w czasie wielkopostnej refleksji Duch Święty umocni Was swymi siedmiorakimi darami, a Maryja Niepokalana stale otacza płaszczem matczynej opieki.