Jezus Ubiczowany - Kościół Franciszkanów św. Franciszka z Asyżu - Kraków

 1. W tym tygodniu:
  • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.30 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz w intencji Akcji Katolickiej.
  • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.00 droga krzyżowa, o 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
   Po Mszy świętej wieczornej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Parafialny Krąg Domowego Kościoła.
  • W sobotę: Święto św. Kazimierza, Królewicza, oraz pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do Chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.
  • W przyszłą niedzielę swego Patrona będzie czcił o. Adrian Maźnicki. Ojcu Solenizantowi już dziś pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: darów Ducha Świętego na każdy dzień, obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Niepokalanej i wszelkiej pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym.
 2. Przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu w naszej Świątyni są sprawowane Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W niedziele zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 16.30, a o 17.00 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 3. We wtorek (28 lutego) oraz w czwartek (2 marca) o godz. 16.00 w kościele odbędą się próby dla kandydatów z klas VIII przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  Sakrament bierzmowania odbędzie się 6 marca (w poniedziałek) o godz. 18.00. Msze święte, które były zamówione w tym dniu na godz. 18.30 będą odprawione w czasie bierzmowania o godz. 18.00.
 4. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 5. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Leszek Modesan oraz śp. Zdzisław Miarka. Wieczne odpoczywanie…
 6. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień. Niech przeżywany okres Wielkiego Postu będzie dla Was czasem nawrócenia, prawdziwej przemiany serca i osobistego spotkania z Miłosiernym Bogiem.