Chrystus Frasobliwy - Zamek Pławniowice

 

 1. Dziś o g. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek i wtorek w naszej Świątyni będzie odbywać się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem. Wystawienie Najświętszego Sakramentu nastąpi po Mszy świętej o godz. 8.00, a schowanie przed Mszą świętą o godz. 18.30.
  • W środę: Środa Popielcowa. Msze święte będą sprawowane o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 18.30 i 20.00. Posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy świętej. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły co do jakości i ilości spożywanych posiłków.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 13.15 odbędzie się Msza święta w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 3. Przez cały okres Wielkiego Postu w naszej Świątyni będą sprawowane nabożeństwa drogi krzyżowej – od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W niedziele zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 16.30, a o 17.00 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
  Drogę krzyżową poprowadzą poszczególne grupy parafialne:
  • w poniedziałki – Franciszkański Zakon Świeckich,
  • we wtorki – Akcja Katolicka,
  • w środy – Róże Żywego Różańca,
  • w czwartki – Koło Przyjaciół Radia Maryja,
  • w piątki – ministranci i dzieci,
  • w sobotę – o godz. 18.00 różaniec,
  • w niedzielę – kapłani.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
 5. W czwartek, 23 lutego, po Mszy świętej o godz. 18.30 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne, na które serdecznie zapraszają o. Edmund Urbański wraz z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej. Tematem najbliższego wykładu będzie „Pustynia jako symbol rewizji życia duchowego”.
 6. Dyrekcja i Nauczyciele SP nr 113 w Krakowie serdecznie zapraszają na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 23 lutego (czwartek) w godz. 17.00-18.00.
 7. Na Dzień Otwarty zaprasza również SP nr 119 w Krakowie. Odbędzie się on w sobotę, 25 lutego, w godz. 10.00-13.00.
 8. Dziś po Mszach świętych przedstawiciele Parafii kwestują na potrzeby związane z ogrzewaniem naszej Świątyni i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 9. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 10. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Maria Grabarska, śp. Gertruda Kocińska, śp. Ewa Mleko oraz śp. Mieczysław Błachewicz. Wieczne odpoczywanie…
 11. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień.