Szopka

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte są sprawowane o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15 i o godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15 i ostatnia Msza święta o godz. 18.00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  • We wtorek: Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Msze święte będą sprawowane jak w dni powszednie; błogosławieństwo przyniesionego wina ku czci św. Jana podczas każdej Mszy świętej.
  • W środę: Święto Świętych Młodzianków, męczenników.
  • W piątek: Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 18.30 Msza święta w intencji małżeństw z naszej Parafii, w szczególności tych, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25- i 50-lecia małżeństwa.
  • W sobotę: ostatni dzień roku 2022. O godz. 18.00 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne; o 18.30 Msza święta dziękczynna za miniony rok z okolicznościowym kazaniem.
 3. W czwartek, 29 grudnia, po Mszy świętej wieczornej w salce katechetycznej odbędzie się kolejny wykład biblijny o. Edmunda Urbańskiego. Spotkanie będzie dotyczyć symboliki bożonarodzeniowej. Serdecznie zapraszamy.
 4. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Wieczności: śp. Maria Ptak. Wieczne odpoczywanie…
 5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 6. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień.