Szopka

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte są sprawowane w porządku niedzielnym.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  • We wtorek: wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
  • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.30 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz w intencji Akcji Katolickiej.
  • W piątek: Uroczystość Objawienia Pańskiego oraz pierwszy piątek miesiąca. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00 i 20.00. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy świętej – będą one do nabycia w kościele.
  • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do Chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.
 3. Od jutra, 2 stycznia, rozpoczynamy w naszej Parafii wizytę duszpasterską zwaną Kolędą. Potraktujmy ją jako spotkanie połą­czone z modlitwą. Duszpasterze odwiedzający dom czy mieszkanie przy­chodzą do Rodziny przede wszystkim z Bożym błogosławieństwem. W cza­sie wizyty duszpasterskiej prosimy, aby na stole nakrytym białym obru­sem, były: krzyż, świece i woda święcona.
  • Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
   • Poniedziałek, 2 stycznia, od g. 16.00: ul. Palacha 15, ul. Makowskiego 8;
   • Wtorek, 3 stycznia, od g. 16.00: ul. Stachiewicza 40A, ul. Stachiewicza 28 i ul. Stachiewicza – domki;
   • Środa, 4 stycznia, od g. 16.00: ul. Stachiewicza 40, ul. Niska – domki oraz ul. Nałkowskiego – domki;
   • Czwartek, 5 stycznia, od g. 16.00: ul. Chełmońskiego 4 i ul. Stanisławskiego – domki;
   • Piątek, 6 stycznia, od g. 15.00: ul. Berwińskiego – domki, ul. Modrzejewskiej – domki, ul. Modrzejewskiej 18, ul. Wodzinowskiego – domki i ul. Wielkotyrnowska – domki;
   • Sobota, 7 stycznia, od g. 15.00: ul. Wysockiego – domki i ul. Ehrenberga – domki;
   • Niedziela, 8 stycznia, od g. 15.00: ul. Murarska 3B, ul. Murarska 3C, ul. Murarska 19 i ul. Murarska – domki.
  • Pełny plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej Parafii, w gablotach oraz w najnowszym numerze „Naszej Wspólnoty”.
  • W gazetce parafialnej przy planie kolędy pojawiły się dwa błędy: we wtorek, 3 stycznia – ul. Stachiewicza 28 (nie 19) i we wtorek, 24 stycznia – ul. Pużaka 6 (a nie 5). Za pomyłkę bardzo przepraszamy.
 4. Ze względu na wizytę duszpasterską przez cały styczeń kancelaria parafialna będzie czynna jedynie rano: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 9.00-10.00.
 5. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do Wieczności: śp. Stanisław Frankowski. Wieczne odpoczywanie…
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień.