Zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny - Kalwaria - Bobrov - Słowacja

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na wypominki i drogę krzyżową za zmarłych.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie św. Jakuba z Marchii, prezbitera.
  • We wtorek: Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP; o godz. 18.30 Msza święta z kazaniem nowennowym.
  • W środę: Święto św. Andrzeja, Apostoła.
  • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.30 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz w intencji Akcji Katolickiej.
  • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa, o 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
  • W sobotę: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, oraz pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do Chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.
 3. Od jutra rozpoczynamy w naszej Wspólnocie Parafialnej Msze święte roratnie ku czci Matki Bożej. Będą one sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 6.20. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w roratach – szczególnie dzieci – i prosimy o przychodzenie na te Msze święte z lampionami.
  Ze względu na roraty, przez cały okres adwentu nie będzie Mszy świętej w dni powszednie o godz. 7.00.
 4. Przez cały okres Adwentu w sprzedaży są wigilijne świece Caritas – zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. W kruchcie kościoła można również zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód zostanie przeznaczony na potrzeby naszej Świątyni.
 5. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Lucjan Dymanus, śp. Franciszka Olszewska oraz śp. Wojciech Comber. Wieczne odpoczywanie…
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień. Niech nasza Matka i  Orędowniczka, Niepokalana Maryja, napełnia Was stale pokojem i miłością, a Wasze serca niech z  radością przygotowują się do przyjścia Zbawiciela.