Figura Najświętszej Marii Panny

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. Od jutra, 5 grudnia, rozpoczynamy w naszej Wspólnocie Klasztornej i Parafialnej wizytację generalną przed Kapitułą Prowincji 2023. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.30, której przewodniczył będzie Ojciec Wizytator Generalny – o. Sergiusz Bałdyga. Wizytacja potrwa do wtorku, 6 grudnia.
 3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • W środę: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  • W czwartek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego, główny odpust parafialny. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00; o godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Łaski. O godz. 18.30 odbędzie się uroczysta suma odpustowa, na której Słowo Boże wygłosi o. Norbert Cebula, Rektor naszego franciszkańskiego seminarium duchownego.
   W tym dniu nie będzie Mszy świętej roratniej o godz. 6.20.
 4. W przyszłą niedzielę, 11 grudnia, po Mszy świętej o godz. 10.30 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
 5. Również w przyszłą niedzielę po Mszach świętych w kruchcie kościoła schola parafialna będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny, z którego dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dzieci na ferie zimowe.
 6. Przez cały okres Adwentu w sprzedaży są wigilijne świece Caritas – zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. W kruchcie kościoła można również zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód zostanie przeznaczony na potrzeby naszej Świątyni.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Anna Andrasz, śp. Ryszard Kozłowski oraz śp. Maria Pawłowicz. Wieczne odpoczywanie…
 8. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień. Niech nasza Matka i  Orędowniczka, Niepokalana Maryja, napełnia Was stale pokojem i miłością, a Wasze serca niech z  radością przygotowują się do przyjścia Zbawiciela.