Św. Franciszek otrzymuje stygmaty - obraz z La Verny

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się nabożeństwo błogosławionej śmierci św. Franciszka zwane „Transitus”, które poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich wraz z kapłanami.
  • We wtorek: Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela trzech zakonów. W tym dniu za nawiedzenie świątyni franciszkańskiej i wzięcie udziału we Mszy św. lub nabożeństwie ku czci św. Franciszka można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 18.30 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą ku czci założyciela naszego Zakonu.
  • W środę: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.
  • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.30 Msza Święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz w intencji Akcji Katolickiej.
  • W piątek: wspomnienie NMP Różańcowej oraz pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza Święta dla nich. O godz. 17.45 różaniec, a o 18.30 Msza Święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
 3. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe są sprawowane w naszej Świątyni od poniedziałku do soboty o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, a szczególnie dzieci.
 4. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
  • we wtorek o godz. 17.00 dla klas VI;
  • w środę o godz. 17.00 dla klas VII;
  • w czwartek o godz. 17.00 dla klas VIII.
 5. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki miesięczne i roczne. Kartki wypominkowe można zabrać ze stolików przy wyjściach z  kościoła. Prosimy o zaznaczenie na kartkach rodzaju wypominek (roczne lub miesięczne) oraz o wypisywanie ich wyraźnymi, drukowanymi literami.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. W tym tygodniu z Naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności śp. Józef Oliwa oraz śp. Wiesława Weremczuk. Wieczny odpoczynek….
 8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Życzymy prawdziwej wiary, wytrwałej nadziei, doskonałej miłości oraz franciszkańskiej radości, byście stali się – na wzór św. Franciszka – prawdziwymi świadkami Chrystusa i odważnymi głosicielami Dobrej Nowiny.