Święta Teresa od Dzieciątka Jezus - Klasztor w Czernej

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • We wtorek: wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera.
  • W środę: wspomnienie św. Wacława, męczennika.
  • W czwartek: Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  • W piątek: wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i dra Kościoła.
  • W sobotę: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła. Na ten dzień przypada również pierwsza sobota miesiąca: od godz. 9.00 kapłani udadzą się do Chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17.45 różaniec, o 18.30 Msza Święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca.
 3. Nabożeństwa różańcowe w naszej Świątyni będą sprawowane przez cały październik w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o 19.00.
  Różaniec poprowadzą:
  • w poniedziałki Franciszkański Zakon Świeckich;
  • we wtorki Akcja Katolicka;
  • w środy szafarze;
  • w czwartki Koło Przyjaciół Radia Maryja;
  • w piątki Liturgiczna Służba Ołtarza i dzieci;
  • w soboty Róże Żywego Różańca;
  • w niedziele kapłani.
 4. W przyszłą niedzielę, 2 października, podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie w salce katechetycznej.
 5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 6. W tym tygodniu z Naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności śp. Jadwiga Szczepanik, śp. Łukasz Misztal, śp. Helena Szymańska, śp. Andrzej Rożenej oraz śp. Adam Janik. Wieczny odpoczynek….
 7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.