Matka Boska Fatimska - figura obok węgierskiej Drogi Krzyżowej - Miejsce objawień Maryji

 1. Dziś po Mszach Świętych Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych prowadzi kwestę na rzecz swoich podopiecznych. Przed kościołem można także zakupić przedmioty z ceramiki wykonane przez osoby niepełnosprawne. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 2. O godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • W czwartek: Święto Narodzenia NMP.
  • W piątek: wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.
 4. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
  • dla klas VI – we wtorek o godz. 17.00;
  • dla klas VII – w środę o godz. 17.00;
  • dla klas VIII – w czwartek o godz. 17.00.
 5. W przyszłą niedzielę, 10 września, po Mszy Świętej o godz. 10.30, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, które zaczną przygotowania do przyjęcia w przyszłym roku Pierwszej Komunii Świętej.
 6. Zapraszamy wszystkie dzieci, które należą do scholi parafialnej, jak również te, które chciałyby się do niej zapisać, na pierwsze spotkania po wakacjach, które odbędą się w piątek, 9 września, o godz. 18.30, oraz w niedzielę, 11 września, o godz. 9.45 w salce katechetycznej.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 8. W tym tygodniu z Naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności śp. Mariusz Syrek, śp. Daniela Garlicka, śp. Roman Florek oraz śp. Bogumiła Wiertek. Wieczny odpoczynek….
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Najświętsza Maryja Panna weźmie Was w matczyną opiekę i stale oręduje w Waszych intencjach u swego Syna.