Zakonnik modli się przed wizerunkiem Krzyża - Kościół w Tropiu

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: Święto św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego.
  • We wtorek: Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, współpatronki Europy.
  • W środę: Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • W czwartek: Święto św. Klary z Asyżu, dziewicy.
  • W sobotę: Święto NMP Kalwaryjskiej. O godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie.
 3. Zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną do udziału w corocznej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która będzie miała miejsce jutro, 8 sierpnia, w godz. 6.00 – 12.00 na placu kościelnym.
  Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata (Zambii, Kamerunie, Kenii) oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie).
 4. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 5. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Maria Ciscoń, śp. Jan Szymczyk, śp. Barbara Stastny, śp. Wojciech Pierwocha, śp. Czesława Piekarska, śp. Jadwiga Prośniak oraz śp. Marek Podmokły.
  Wieczne odpoczywanie…
 6. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Życzymy Wam prawdziwej wiary, wytrwałej nadziei i doskonałej miłości, abyście byli prawdziwymi świadkami Chrystusa i siewcami Dobrej Nowiny.