Matka Boska Anielska - Salwator - Kaplica Św. Małgorzaty

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i dra Kościoła.
  • We wtorek: Uroczystość NMP Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu za pobożne nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W czwartek: wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, oraz pierwszy czwartek miesiąca.
  • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa, o 18.30 Msza Święta w intencji misji i misjonarzy.
  • W sobotę: Święto Przemienienia Pańskiego oraz pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza Święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic.
 3. Zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną do udziału w corocznej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która będzie miała miejsce w poniedziałek, 8 sierpnia, w godz. 6.00 – 12.00 na placu kościelnym.
  Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata (Zambii, Kamerunie, Kenii) oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie).
 4. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 5. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Emilia Miłowska oraz śp. Stanisław Sroka. Wieczne odpoczywanie…
 6. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na cały rozpoczynający się tydzień.