Najświętsze Serce Jezusa - Skałka - Kraków

 1. O godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • We wtorek: wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  • W środę: Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, o 18.30 Msza Święta w intencji misji świętych i misjonarzy. W tym dniu swego patrona będzie czcił o. Oliwier Gryc – Ojcu Solenizantowi już dziś pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia imieninowe: Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego na każdy dzień, opieki Matki Najświętszej oraz wszelkiej pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym.
  • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza Święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.
 3. Kilka tygodni temu rozpoczęły się zapisy na tegoroczną 42. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Z naszej Parafii na Jasną Górę pielgrzymuje Grupa 7, franciszkańska, która jest częścią Wspólnoty 2. Śródmiejskiej. W przyszłą niedzielę, 3 lipca, w naszej Świątyni będziemy gościli ks. Mateusza Wójcika, przewodnika głównego Wspólnoty 2., który wygłosi dla nas Słowo Boże. Będzie również możliwość wsparcia finansowego organizacji tegorocznej pielgrzymki w czasie prowadzonej przez wolontariuszy po Mszach Świętych zbiórki. Bóg zapłać wszystkim, którzy zechcą wspomóc pielgrzymów zmierzających do Jasnogórskiej Matki.
 4. Pragniemy przypomnieć, że w nadchodzących miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu – w naszej Świątyni nie będzie Mszy Świętych w dni powszednie o godz. 7.30, a w niedziele o 13.15. Nie będzie również Koronki do Bożego Miłosierdzia w piątki o godz. 15.00 ani wystawienia Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w godz. 15.00 – 18.30. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00 – 18.00.
 5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Henryka Major, śp. Marcin Więcek oraz śp. Czesława Lipanowicz. Wieczne odpoczywanie…
 7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz opieki Matki Najświętszej na rozpoczynający się tydzień.