Krzyż - Kościół Podwyższenia Krzyża Św. w Zwoleniu

 1. Gościmy dziś w naszej Parafii ks. Mateusza Wójcika, przewodnika głównego Wspólnoty 2. Śródmiejskiej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę, który cały dzień głosi dla nas Słowo Boże. Po Mszach Świętych wolontariusze będą zbierać dobrowolne ofiary, które zostaną przeznaczone na wsparcie finansowe tegorocznej pielgrzymki. Bóg zapłać wszystkim, którzy zechcą wspomóc pielgrzymów zmierzających do Jasnogórskiej Matki.
  O godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: Święto rocznicy poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie.
  • W środę: wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
  • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca.
  • W piątek: wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
  • W sobotę: wspomnienie świętych męczenników: Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy.
 3. Decyzją Zarządu Prowincji Matki Bożej Anielskiej do naszej Wspólnoty Klasztornej i Parafialnej został skierowany o. Piotr Balcerzak, który wcześniej posługiwał w Brzezinach Łódzkich. Życzymy nowemu Ojcu wszelkich potrzebnych łask i obfitości darów Ducha Świętego, owocnej pracy duszpasterskiej oraz nieustannej opieki naszej patronki, Niepokalanej Matki.
 4. Pragniemy przypomnieć, że w miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu – w naszej Świątyni nie ma Mszy Świętych w dni powszednie o godz. 7.30, a w niedziele o 13.15. Nie ma również Koronki do Bożego Miłosierdzia w piątki o godz. 15.00 ani wystawienia Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w godz. 15.00 – 18.00. Kancelaria parafialna jest czynna tylko popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00 – 18.00.
 5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej śp. Janina Furmanik oraz Stanisława Pajor. Wieczne odpoczywanie…
 7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na rozpoczynający się tydzień.