Zesłanie Ducha Św. - Bazylika Św. Piotra

 1. Dziś po Mszach Świętych dzieci ze Scholi Parafialnej będą zbierały dobrowolne ofiary, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji na Helu. Za wszelkie wsparcie kwesty składamy serdeczne podziękowania.
  O godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: Święto NMP Matki Kościoła.
  • We wtorek: o godz. 18.30 dziewiąty dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy z kazaniem nowennowym.
  • W środę: wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
  • W czwartek: Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • W sobotę: wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
 3. W tym tygodniu odbędą się ostatnie przed wakacjami spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
  • w poniedziałek o godz. 17.00 dla klas VI,
  • we wtorek o godz. 17.00 dla klas VII.
 4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej informuje o zamiarze zorganizowania pielgrzymki śladami Prymasa Tysiąclecia (Zuzela, Stoczek Klasztorny, świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie) oraz do sanktuariów Warmii (Gietrzwałd, Święta Lipka, Głotowo). Wyjazd trzydniowy w terminie 2-4 września 2022 r., przewidywana liczba uczestników 30 osób. Szczegóły dotyczące zapisów i kosztów podamy w kolejnym komunikacie.
 5. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Tadeusz Rzepecki oraz śp. Elżbieta Dyląg. Wieczne odpoczywanie…
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty napełni Was swymi darami i rozpali w Waszych sercach żar Bożej miłości.