Ikona Świętej Rodziny

 1. Dziś o godz. 14.30 odbędzie się rocznica Pierwszej Komunii Świętej.
  O godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • We wtorek: Święto Nawiedzenia NMP. O godz. 18.30 ósmy dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy z kazaniem nowennowym.
  • W środę: wspomnienie św. Justyna, męczennika.
  • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.30 Msza Święta w intencji Akcji Katolickiej oraz w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W piątek: wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy oraz pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza Święta dla nich. O godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, o 18.30 Msza Święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
  • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.30 Msza Święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca.
 3. W dniach 1-2 czerwca 2022 r. będziemy przeżywać w naszej Wspólnocie Parafialnej peregrynację Ikony Świętej Rodziny. Plan peregrynacji:
  • Środa, 1 czerwca:
   • 15.30 – czuwanie przed przybyciem Ikony;
   • 16.00 – wprowadzenie Ikony;
   • 17.30 – różaniec i nabożeństwo czerwcowe;
   • 18.30 – Eucharystia, której będzie przewodniczył ks. Gracjan Hebda;
   • 20.00 – 21.00 – czuwanie modlitewne.
  • Czwartek, 2 czerwca:
   • 8.30 – 15.00 – czuwanie Parafian;
   • 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie peregrynacji.
  • Zapraszamy wszystkie Grupy Parafialne oraz Parafian do wspólnej modlitwy przed Ikoną Świętej Rodziny.
 4. W czerwcu oddajemy szczególną cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą sprawowane w naszej Świątyni od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 19.00.
 5. W sobotę, 4 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18.30 Schola Parafialna wraz z zespołem zapraszają na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Natomiast w niedzielę, 5 czerwca, odbędzie się zbiórka, z której środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji scholi i ministrantów na Helu. Dzieci będą kwestować po każdej Mszy Świętej.
 6. Organizatorzy Pierwszej Pielgrzymki Krakowskiej – Wspólnoty 2. Śródmiejskiej informują wszystkich zainteresowanych udziałem w tegorocznej Pielgrzymce Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę o rozpoczęciu zapisów już 1 czerwca 2022 r. poprzez formularz dostępny na stronie internetowej pielgrzymki. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 6-11 sierpnia 2022 r. pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Serdecznie zapraszamy do zapisów do Grupy 7, franciszkańskiej, której przewodnikiem jest o. Piotr Gądek.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Helena Nędza, śp. Janina Wójcicka oraz śp. Jerzy Radwański. Wieczne odpoczywanie…
 8. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.