Jezus w drodze do Emaus - Muzeum Śląskie - Katowice

 1. Dziś o godz. 10.00 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z naszej Parafii. Przypominamy, że w związku z tym nie będzie Mszy św. o g. 10.30.
 2. O godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
  • We wtorek: o godz. 18.30 piąty dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy z kazaniem nowennowym.
  • W czwartek: wspomnienie św. Leopolda Mandića z Hercegnovi, prezbitera.
  • W piątek: o godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie i majowe.
  • W sobotę: Święto św. Macieja, Apostoła.
 4. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
  • w poniedziałek o g. 17.00 dla klas VI
  • i we wtorek o g. 17.00 dla klas VII.
 5. W przyszłą niedzielę przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować po Mszach świętych na potrzeby remontowe Świątyni i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary już dziś pragniemy złożyć z serca płynące „Bóg zapłać”.
 6. W dniach 15 – 22 października 2022 roku Komisariat Ziemi Świętej organizuje pielgrzymkę samolotowo – autokarową do Ziemi Świętej. Osoby, które są zainteresowane wyjazdem, proszone są o podejście do Zakrystii po plan pielgrzymki i wszystkie niezbędne informacje. Zgłoszenia są przyjmowane do końca maja.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Andrzej Kudas oraz śp. Zbigniew Gądek. Wieczne odpoczywanie…
 8. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech miłość Chrystusa opromienia swym Zbawczym światłem każdą chwilę Waszej codzienności, a  Niepokalana Matka stale oręduje w Waszych intencjach.