Ostatnia Wieczerza Jezusa z Uczniami - +Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali+

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.
  • We wtorek: wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika. O godz. 18.30 szósty dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy z kazaniem nowennowym.
  • W środę: wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika.
  • W piątek: Święto św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.
  • W sobotę: wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
 3. Dziś po Mszach świętych przedstawiciele naszej Parafii kwestują na potrzeby remontowe Świątyni i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
 4. W dniach 15 – 22 października 2022 roku Komisariat Ziemi Świętej organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zgłoszenia są przyjmowane do końca maja – osoby, zainteresowane wyjazdem proszone są o podejście do Zakrystii po plan pielgrzymki i wszystkie niezbędne informacje.
 5. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Wieczności: śp. Maria Mitka. Wieczne odpoczywanie…
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech miłość Chrystusa opromienia swym Zbawczym światłem każdą chwilę Waszej codzienności, a Niepokalana Matka stale oręduje w Waszych intencjach.