Matka Boska - Kościół Sióstr Norbertanek - Kraków

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
  • We wtorek: Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00 i 20.00. O godz. 18.00 czwarty dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy – wyjątkowo bez kazania nowennowego.
  • W środę: wspomnienie św. Floriana, męczennika. O godz. 7.00 odbędzie się Msza Święta w intencji maturzystów.
  • W czwartek: wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka oraz pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.30 Msza Święta w intencji Akcji Katolickiej oraz w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W piątek: Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba oraz pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza Święta dla nich. O godz. 18.30 Msza Święta w intencji misji i misjonarzy.
  • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 15.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź dzieci komunijnych. O godz. 18.30 Msza Święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.
 3. W przyszłą niedzielę, 8 maja, o godz. 10.00 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z naszej Parafii. Z tego względu w tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 10.30.
 4. Nabożeństwa majowe w naszej Świątyni będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 19.00.
 5. W dniach 15 – 22 października 2022 roku Komisariat Ziemi Świętej organizuje pielgrzymkę samolotowo – autokarową do Ziemi Świętej. Osoby, które są zainteresowane wyjazdem, proszone są o podejście do Zakrystii po plan pielgrzymki i wszystkie niezbędne informacje. Zgłoszenia są przyjmowane do końca maja.
 6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Wieczności: śp. Józefa Dukała. Wieczne odpoczywanie…
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech miłość Chrystusa opromienia swym Zbawczym światłem każdą chwilę Waszej codzienności, a  Niepokalana Matka stale oręduje w Waszych intencjach.