Jezus Ubiczowany - Kościół Narodzenia NMP w Żywcu

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. W poniedziałek i wtorek w godz. 8.30 – 18.30 odbywać się będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w środę: Środa Popielcowa. Msze święte będą sprawowane o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 18.30 i 20.00. Posypanie głów popiołem na każdej Mszy świętej. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły od jakości i ilości spożywanych posiłków. Prośbą Ojca Świętego Franciszka, post ten ofiarujmy w intencji pokoju na świecie, a szczególnie w Ukrainie.
  • w czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.30 Msza święta w intencji Akcji Katolickiej oraz w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • w piątek: Święto św. Kazimierza, Królewicza, oraz pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
  • w sobotę: pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.
   Również w tym dniu swoje imieniny będzie obchodził o. Adrian Maźnicki. Ojcu Solenizantowi już dziś pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: darów Ducha Świętego na każdy dzień, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz wszelkiej pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym.
 4. W tym tygodniu rozpoczniemy Wielki Post – czas zadumy, refleksji i nawrócenia serca. Droga krzyżowa w Wielkim Poście będzie sprawowana od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Poprowadzą ją:
  • w poniedziałki – Franciszkański Zakon Świeckich,
  • we wtorki – Akcja Katolicka,
  • w środy – Róże Żywego Różańca,
  • w czwartki – Koło Przyjaciół Radia Maryja,
  • w piątki – ministranci i dzieci,
  • w sobotę – o godz. 18.00 różaniec.
  • W niedziele drogę krzyżową o godz. 16.30 poprowadzą kapłani, a o godz. 17.00 będą odbywać się Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy do częstego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach. W okresie Wielkiego Postu kapłani będą dyżurować w konfesjonałach w dni powszednie od godz. 17.30, a w piątki od godz. 15.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. Dyrekcja i nauczyciele SP nr 113 w Krakowie przy ul. Stachiewicza 33 zapraszają rodziców w dniach 1 – 31 marca do zapisów dzieci na rok szkolny 2022/2023. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły i na plakatach.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Bogusław Dźwigał, śp. Julian Jaworski oraz śp. Jan Węgrzyn.
  Wieczne odpoczywanie…
 8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich łask Bożych na nadchodzący tydzień. Niech Niepokalana okrywa Was płaszczem matczynej opieki i stale oręduje w Waszych intencjach u swojego Syna.