Najświętsza Rodzina - Szopka - osiedle Dąbie - Kraków

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek: Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty;
  • we wtorek: Święto Świętych Młodzianków, męczenników;
  • w piątek: ostatni dzień bieżącego roku. O godz. 18.00 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, o godz. 18.30 Msza Święta dziękczynna za 2021 r. Na ten dzień Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski swoim dekretem udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.
  • w sobotę: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00 i 20.00. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 6.00. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych, o godz. 19.00 różaniec. Odwiedziny chorych zostają przełożone na następną sobotę, 8 stycznia.
 3. Przypominamy, że dziś mija termin zgłoszeń na wizytę duszpasterską w roku 2022. Serdecznie dziękujemy za wszystkie zaproszenia. Kolęda rozpocznie się 7 stycznia, a wykaz dat dla poszczególnych ulic zostanie podany w przyszłym tygodniu, podobnie jak terminy Mszy Świętych dla mieszkańców, którzy nie zdecydowali się na tradycyjne odwiedziny kolędowe. Przypominamy, że te Msze Święte będą sprawowane w naszej Świątyni o godz. 19.30 również od 7 stycznia.
 4. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 5. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Wieczności: śp. Bogumiła Gaworska. Wieczne odpoczywanie…
 6. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień oraz nadchodzący Nowy Rok. Niech tajemnica narodzenia Zbawiciela napełnia Wasze serca i serca Waszych rodzin doskonałą radością i miłością, którymi zapragniecie dzielić się z innymi.