1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek: wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus;
  • w czwartek: Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Poświęcenie kredy i kadzidła podczas każdej Mszy świętej; będzie można je nabyć w kruchcie kościoła.
  • w piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, o 18.30 Msza święta w intencji misji św. i misjonarzy.
  • w sobotę: od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.00 różaniec.
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy Msze święte kolędowe dla mieszkańców poszczególnych rejonów naszej Parafii. Będą one sprawowane w kościele o godz. 19.30. Plan Mszy świętych w tym tygodniu:
  • piątek, 7 stycznia: ul. Palacha 15, ul. Makowskiego 8, ul. Modrzejewskiej 18, ul. Wielkotyrnowska 20 i ul. Wielkotyrnowska 39.
  • sobota, 8 stycznia: ul. Stachiewicza – domki, ul. Stanisławskiego – domki, ul. Niska – domki, ul. Modrzejewskiej – domki, ul. Wodzinowskiego – domki, ul. Berwińskiego – domki oraz ul. Nałkowskiego – domki.
 4. Od piątku rozpoczynamy również wizyty duszpasterskie dla mieszkańców Parafii, którzy wypełniły wcześniejsze zgłoszenie. Prosimy, aby w czasie kolędy na stole nakrytym białym obru­sem, były: krzyż, świece i woda święcona.
  Pełny plan kolędy jest wywieszony w gablocie na placu kościelnym i w kruchcie kościoła oraz jest opublikowany na stronie internetowej naszej Parafii.
  Plan odwiedzin w tym tygodniu:
  • piątek, 7 stycznia, od g. 16.00: ul. Pużaka – bloki nr 2, 6 i 8, ul. Radzikowskiego – bloki nr 66, 72 i 74, ul. Radzikowskiego – domki oraz ul. Czerwieńskiego 10.
  • sobota, 8 stycznia, od g. 15.00: ul. Jaremy – bloki nr 21 i 25, ul. Jaremy – bloki nr 14, 14A i 14B, ul. Gnieźnieńska – domki oraz ul. Gnieźnieńska 22.
 5. Serdecznie dziękujemy za wszystkie zaproszenia kolędowe i jednocześnie informujemy, że wizyta duszpasterska może być przeprowadzana jedynie na terenie Parafii, do której mieszkania przynależą.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Bogdan Marszałek oraz śp. Anna Śliwa. Wieczne odpoczywanie…
 8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień oraz rozpoczęty Nowy Rok. Niech Jezus Chrystus opromienia Was światłem zbawczej miłości, a Niepokalana Matka nieustannie wyprasza u Niego potrzebne łaski.