Szopka

 1. Schola parafialna rozprowadza dziś przy wyjściu z kościoła sianko na stół wigilijny. W związku z tym w tym miesiącu nie będzie zbiórki na potrzeby Kościoła.
  O godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu kapłani będą dyżurować w konfesjonałach od poniedziałku do czwartku w godzinach 6.00 – 9.00 i popołudniu w godzinach 15.30 – 18.30; w Wigilię spowiedź święta od 6.00 do 12.00. Zachęcamy wszystkich Wiernych do nie zostawiania sakramentu pokuty na ostatnią chwilę.Wieczne odpoczywanie…
 3. W tym tygodniu:
  • w Wigilię o godz. 24.00 zapraszamy na Mszę świętą zwaną Pasterką. Przypominamy, że w tym dniu nie ma Mszy świętej o godz. 18.30.
  • w sobotę: Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15 i ostatnia Msza święta o godz. 18.00. W tym dniu nie będzie Mszy świętych o godz. 6.00 i 20.00.
  • w niedzielę: Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. O godz. 13.15 Msza święta w intencji małżeństw, które obchodziły w tym roku swoje jubileusze, w szczególności rocznice 25- i 50-lecia sakramentu małżeństwa.
 4. W przyszłym roku, ze względu na obecną sytuację, tradycyjnej wizyty duszpasterskiej nie będzie. Istnieje jednak możliwość indywidualnego zaproszenia duszpasterza na kolędę połączoną z błogosławieństwem domu i mieszkańców. W tym celu konieczne jest indywidualne zgłoszenie za pomocą specjalnych kartek, które można zabrać ze stolików przy wyjściach z kościoła. Bardzo prosimy o wypełnienie ich i przyniesienie do kancelarii lub zakrystii albo zgłoszenie telefoniczne bądź mailowe. Na zgłoszenia czekamy do 26 grudnia. Wizyta duszpasterska rozpocznie się 7 stycznia.
  Dla osób, które nie zdecydują się na tę formę wizyty, będą oprawiane Msze święte w intencji mieszkańców ze specjalną formą błogosławieństwa, również od 7 stycznia o godz. 19.30 w naszej Świątyni.
 5. Przez cały okres adwentu w sprzedaży są wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. Przy wyjściu z kościoła można też zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej świątyni.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Wieczności: śp. o. Marek Ślewa, śp. Teresa Wrona, śp. Kazimiera Gawor, śp. Wiktor Wątroba, śp. Robert Skalny, śp. Krzysztofa Bułat oraz śp. Edward Maźnicki – tata naszego Współbrata, o. Adriana. Wieczne odpoczywanie…
 8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć w tym wyjątkowym czasie wszelkiej radości w oczekiwaniu na narodziny Mesjasza. Niech w skupieniu wypatrywania wigilijnej gwiazdy oraz ciszy i tajemnicy betlejemskiej nocy Pan obdarzy Was i Wasze rodziny swoim pokojem, miłością i błogosławieństwem.