Zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny pod Liliowym Drzewem - Anna Malik - za pozwoleniem Autorki

 1. Dziś o 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek: wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
  • we wtorek: wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera.
 3. W przyszłym roku, ze względu na obecną sytuację, tradycyjnej wizyty duszpasterskiej nie będzie. Istnieje jednak możliwość indywidualnego zaproszenia duszpasterza na kolędę połączoną z błogosławieństwem domu i mieszkańców. W tym celu konieczne jest indywidualne zgłoszenie za pomocą specjalnych kartek, które można zabrać ze stolików przy wyjściach z kościoła. Bardzo prosimy o wypełnienie ich i przyniesienie do kancelarii lub zakrystii albo zgłoszenie telefoniczne bądź mailowe. Na zgłoszenia czekamy do 26 grudnia. Wizyta duszpasterska rozpocznie się 7 stycznia.
  Dla osób, które nie zdecydują się na tę formę wizyty, będą oprawiane Msze święte w intencji mieszkańców ze specjalną formą błogosławieństwa, również od 7 stycznia o godz. 19.30 w naszej Świątyni.
 4. Parafialne duszpasterstwo młodzieży „Tau” serdecznie dziękuje za wszelkie ofiary złożone do puszek na rzecz Domu Dziecka w Brzeznej, które zostały przeznaczone na zakup prezentów mikołajowych dla podopiecznych placówki. Za Waszą hojność raz jeszcze składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
 5. W przyszłą niedzielę, 19 grudnia, przy wyjściu z kościoła Schola Parafialna będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Z tego względu nie będzie comiesięcznej zbiórki na potrzeby naszej Świątyni.
 6. Przez cały okres adwentu w sprzedaży są wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. Przy wyjściu z kościoła można też zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej świątyni.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Wieczności: śp. Anna Krzak, śp. Stanisław Stożek oraz śp. Teresa Marchwicka. Wieczne odpoczywanie…
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech nasza Matka i  Orędowniczka, Niepokalana Maryja, napełnia Was stale pokojem i miłością, a Wasze serca niech z  radością przygotowują się do przyjścia Zbawiciela.

RODO

Kancelaria Parafialna

Kancelaria Parafialna czynna
w poniedziałek, środę i piątek
w godz. 9.00-10.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia) i 17.00-18.00

Jubileusz Parafii - 2019

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 847 gości oraz 0 użytkowników.