Trójca Święta - Kościół w miejscowości Zabawa

1. Gościmy dziś w naszej Wspólnocie klasztornej i parafialnej o. Piotra Gądka, który jest odpowiedzialny za kwestię powołań w naszej Prowincji. Ojciec Piotr głosi dziś Słowo Boże na wszystkich Mszach świętych i chętnie porozmawia z zainteresowanymi osobami.

O godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
    • we wtorek: wspomnienie św. Justyna, męczennika. O godz. 18.30 ósmy dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy.
    • w czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 16.00 i ostatnia Msza święta o 18.00. O godz. 16.30 wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, które – jak w ubiegłym roku – zostaną przygotowane na placu kościelnym.
    • w piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe, o 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
    • w sobotę: wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, oraz pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.
  3. W czerwcu oddajemy szczególną cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą sprawowane w naszej Świątyni od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 19.00. Będą one również transmitowane na żywo na naszej stronie parafialnej.
  5. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Irena Libich, śp. Eleonora Pęgiel, śp. Artur Mazurek oraz śp. Irena Szczerba. Wieczne odpoczywanie…
  6. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty napełni Was swymi siedmiorakimi darami i rozpali w Waszych sercach żar Bożej miłości.

Kolęda 2020/2021

Drodzy Parafianie, ze względów epidemicznych w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.

Nie chcielibyśmy jednak pozostawić Was bez modlitwy i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się Nowy Rok 2021.

Dlatego też wprowadzamy dodatkową Mszę świętą dla rodzin poszczególnych ulic i bloków w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 16.00, gdzie wspólnie z poszczególnymi rodzinami modlić się będziemy w Waszych intencjach.

Przede wszystkim o zdrowie i Boże błogosławieństwo na nowy 2021 rok.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.